• DOLAR
  3,4905
  % -0,00
 • EURO
  4,1892
  % 0,37
 • ALTIN
  146,9527
  % 0,16
 • BIST
  104.918
  % -1,52


Pokemon GO’da Nasıl Pokemon Yakalanır?

Pokemon GO’da Nasıl Pokemon Yakalanır?

Pokemon GO konum bazlı çalışan bir mobil oyun. Peki Pokemon GO’da Nasıl Pokemon Yakalanır?

Oyunda Pokemon yakalamak için, dışarı çıkıp sokaklarda, caddelerde ve parklarda Pokemon aramanız gerekiyor.

Pokemon GO’da Nasıl Pokemon Yakalanır?

Oyunun ana ekranında sağ alt köşede bulunan Nearby List olarak adlandırılan listede görünen bir Pokemon’un görselinde bulunan ayak izi sayısına göre ne kadar yakın veya uzak olduğunuzu anlayabilirsiniz. Listede görünen Pokemon için herhangi bir ayak izi yoksa, Pokemon çok yakınınızda demektir.

Bulduğunuz Pokemon’u yakalamak için yapmanız gereken ise Poke Topunu Pokemon’un bulunduğu yere isabatli bir şekilde atmak. Attığınız Poke Topu Pokemon’a isabet etmeyebilir. Her denemenizde envanterinizde bulunan Poke Toplarını harcadığınızı unutmayın. Her denemenizde bir Poke Topu kaybedeceksiniz. Bunu göz önünde bulundurarak yakalayacağınız Pokemon’a isabetli bir atış yapmaya çalışın.

Pokemon GO'da Nasıl Pokemon Yakalanır1

Yakalanan her Pokemon için 3 adet Candy yani şeker kazanıyorsunuz. Kazanılan şekerlerle birlikte Pokemon geliştirimleri yapılabiliyor. Yalnız tam bu noktada elinizdeki şekerleri hızlı bir şekilde harcamamanızı tavsiye ediyoruz. İlerleyen dönemde yakalayacağınız nadir bir Pokemon geliştirimi için elinizde şeker kalmayabilir. Bu şekerleri arşivinizde bulunan en güçlü Pokemon’ları geliştirmek için kullanmalısınız.  Yakaladığınız her Pokemon nadirlik seviyesine göre Combat Power adı verilen bir puana sahip. Bu puanlar Pokemon arşivinizi genişletmenizle birlikte size deneyim puanı kazandırıyor ve seviyenizi geliştiriyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *


İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.