Nedir, Nasıl Yapılır

Sağlam Çalışan En iyi Torrent Siteleri

Torrent indirmek için güvenilir ve linkleri sağlam kaynaklar bulmak oldukça zorlaştı. Bizde bu ihtiyaca yönelik olarak güvenilir, sağlam, çalışan en iyi Torrent siteleri listesi hazırladık.

Bu senenin sağlam, çalışan en iyi Torrent sitelerini bir araya getirdik.

İnternette bir şeylere ihtiyacımız olduğunda ilk durak torrent siteleridir. Torrent nedir kısaca bahsedersek, Torrent, verileri ve elektronik dosyaları (TV şovları veya video klipler içeren dijital video dosyaları veya şarkı içeren dijital ses dosyaları) Internet üzerinden dağıtmak için kullanılan eşler arası (p2P) dosya paylaşımı için bir iletişim protokolüdür.

İlk defa Torrent kulanacaksanız ve Toorent’den nasıl indirme yapılacağınız bilmiyorsanız Torrent’ten dosya nasıl indirilir yazımıza bakabilirsiniz.

Piyasada birçok Torrent indirme programı bulunuyor. Buradaki yazımızda ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz en iyi Torrent programlarını bulabilirsiniz.

En iyi Torrent Siteleri

Uyarı : Torrent siteleri illegal olarak değerlendirilmektedir. En iyi Torrent Siteleri yazımızda yer alan torrent arama siteleri sadece bilgilendirme amaçlı sıralanmıştır.

Zamunda

Kickasstorrents‘ın kapatılmasından sonra özellikle Türkiye’deki kullanıcıların ilk tercihi Zamunda.NET olacaktır. Bulgaristan merkezli bir Torrent sitesi olan Zamunda, aslında dünya genelindeki sıralamada üst sıralarda olmasa da, ülkemizde en çok kullanılan web sitelerinin başında geliyor. Birçok kullanıcıya göre Zamunda en iyi film indirme sitesi olarak da görülüyor.

The Pirate Bay

Torrent deyince şüphesiz akla gelen ilk isim The Pirate Bay olur.2003’te kurulan ve yasal sorunlar yüzünden defalarca kapatılan; kurucularının bu uğurda hapis bile yatmak zorunda kaldığı web sitesi zor da olsa yoluna 2018 yılında da en popüler torrent sitelerinden biri olarak devam ediyor.

Torrentz2

Yıllarca yayın hayatına devam eden ancak daha sonra kapanan Torrentz.eu web sitesinin devamı. Bir arama motoru olarak çalışan Torrentz2‘de farklı torrent web sitelerinden arama sonuçlarına ulaşabiliyorsunuz. Torrentz.eu yerine gelen Torrentz2 zor durumlar yaşayan web siteleri arasında yer alıyor.

Nyaa.si

Nyaa.si popüler anime torrent sitesi Nyaa’nın devamı niteliğinde bir site. 2017 yılında kapatılan sitenin yerine geçen bu IP, özellikle anime arşivi oluşturmak isteyenler için büyük bir kaynak sağlıyor.

YTS

Görsel tabanlı arayüzü ile dikkatleri çeken YTS.AG, özellikle film indirmek ve izlemek isteyenlerin bir numaralı tercihi olmuş durumda. Son çıkan filmleri burada kolayca bulabiliyorsunuz.

Torrents

Torrents.me geçtiğimiz yılın hızla yükselen web sitelerinden biri olmayı başardı. Sağlam algoritmasıyla diğer sitelerde bulunan torrent bağlantılarını bulabileceğiniz site, yükselmeye de devam ediyor.

1337X

Genellikle trafiğini İngiltere’den alan 1337X içerik anlamında oldukça zengin. Bu sayede yıllardır varlığını korumaya devam eden torrent siteleri arasında yer alıyor.

Sadece arayüzü ve o hafta hangi içeriklerin popüler olduğunu gösteren bölümleriyle 1337X, kullanıcıların beğenisini kazanmayı başarıyor.

EZTV

İlk olarak 2005’te bir TV torrent dağıtım grubu olarak yayın hayatına başlayan web sitesi, bugün de genel olarak TV içerikleri üzerinden yoluna devam ediyor.

Limetorrents

Her telden içerikleri bulabileceğiniz bir web sitesi olan Limetorrents, son dönemde popülaritesini arttıran ve uzun süredir de hizmet vermekte olan bir seçenek. Web sitesinde film, oyun, müzik ve dizi gibi birçok farklı kategoride içerik bulmak mümkün.

IsoHunt

2003 yılında yayın hayatına başlayan ve en eski torrent sitelerinden biri olan IsoHunt, diğerleri gibi birçok kez kapatılmış web sitelerinden biri. 2012 yılında kapatılan IsoHunt yerine, listemizin 10. sırasından kendine yer bulan IsoHunt.to sitesi geldi.

Zooqle

Zooqle listemizin gizli yıldızlarından biri. 3 milyonun üzerinde onaylanmış torrent içeriğine sahip olan site, uzunca bir süre radarların dışında kalmış olsada, son zamanlarda hayli dikkat çekiyor.

Demonoid

Bünyesinde barındırdığı içerikler ile dikkat çeken Demonoid, diğer torrent hizmetlerinin aksine sadece VPN hizmeti kullanarak indirme işlemine izin veriyor. Retro oyunlardan tutun eski uygulamalara kadar onbinlerce içeriğin yer aldığı Demonoid, alternatif bir çözüm olarak görünüyor.

TorrentFunk

Daha çok film ve dizi üzerine arşiv yapanları yakından ilgilendirecek olan TorrentFunk sitesinde, yeni içeriklerin yanında bulunması güç olan eski içerikler de yer alıyor.

TorrentDownloads

TorrentDownloads henüz yeni olmasına rağmen birkaç yıl içerisinde en popüler torrent siteleri arasına yerleşmeyi başardı. Her ay milyonlarca kullanıcı siteyi ziyaret ediyor.

Bunlar en iyi yabancı torrent siteleriydi. Yerli içerikler için çalışan Yerli torrent siteleri yazımıza bakabilirsiniz.

Son Güncelleme: 7 Mart 2021

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu