• DOLAR
  3,6781
  % 0,04
 • EURO
  4,3441
  % 0,21
 • ALTIN
  151,1175
  % -0,24
 • BIST
  106.926
  % -0,06


Telefonda hotspot noktası oluşturmak

Telefonda hotspot noktası oluşturmak

Android cihazlarda telefon üzerinden internetinizi başka telefonlarla paylaşmak artık kolay. Elbette bu özelliği kullanmak için telefonun taşınabilir hotspot özelliğinin olması gerekiyor. Yani telefonu modem olarak kullanabileceğiniz ekstra biz özelliğe ihtiyaç var. bu özellik hemen hemen bütün telefonlarla birlikte geliyor; ama sizinkinde yoksa da şaşırmayın.
Telefonda hotspot noktası oluşturmak
Telefonu modem olarak kullanmak çok basit. Sizin internet paketiniz var ve bir arkadaşınızın da ondan faydalanmasını istiyorsunuz. Telefonu modeme çevirip internetinizi paylaşabilirsiniz. Tıpkı modemlerde olduğu gibi bir isme, bir güvenlik seviyesine ve bir şifreye sahip olacak.
 1. Telefonunuzda kablosuz ağlar, wifi kısmına girin.
 2. Burada diğer kısmını tıklayın.
 3. Taşınabilir hotspot satırına tıklayın.
 4. Karşınıza gelen sayfada taşınabilir kablosuz ortak erişim kısmına tıklayarak seçeneği etkinleştirin.
 5. Daha sonra kablosuz hotspot kurulumunu gerçekleştir kısmından son ayarlar için geçiş yapın.
 6. Bu kısımda açılan sayfada Ağ SSID kısmına bir isim girin. Telefonunuzun taşınabilir modem ismi olacak. Güvenlik kısmına dilediğinizi seçin. Güvenlik koymazsanız şifre sormayacaktır. WPA PSK yapıp şifre belirleyerek ağa şifreyle erişilmesini sağlayabilirsiniz.

Bu işlemleri bitirin ve artık telefonunuza kablosuz bağlanabilirler. İnternetinizden faydalanmaya başlayabilirler. Telefonunuzun pil sorunları olabilir. Şarjınız inanılmaz şekilde hızla azalabilir. Bunları göze alın.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.