1. Ana Sayfa
  2. İNTERNET
  3. Ücretsiz Yüksek Çözünürlüklü Stok Fotoğraf Siteleri

Ücretsiz Yüksek Çözünürlüklü Stok Fotoğraf Siteleri

ücretsiz stok fotoğraf siteleri

Ücretsiz yüksek çözünürlüklü stok fotoğraf siteleri sayesinde herhangi bir fotoğrafa ihtiyacınız olduğunda telif sorunu ile uğraşmadan fotoğraf indirebilirsiniz.

Profesyonel bir fotoğrafçı değilseniz veya büyük bir bütçeniz yoksa, iyi fotoğraflar bulmak zor iştir. Ücretsiz stok fotoğraf siteleri bu ihtiyacı en etkili şekilde karşılayabilen kaynaklardır.

Özellikle web sitelerinde en önemli unsurlardan birisi fotoğraflardır. Ne kadar kaliteli ve uyumlu fotoğraflar kullanırsanız, kullanıcılar sitenizi daha çok beğenir.

Sizlere hem yüksek kaliteli görseller hem de bol seçenek sağlamaları açısından mutlaka göz gezdirmeniz gereken ücretsiz stok fotoğraf sitelerini sunuyoruz.

StockSnap

ücretsiz stok fotoğraf siteleri

Stocksnap de yüksek çözünürlüklü görseller sunuyor. Popüler aramalar ve konulara göre listeleme yapmak mümkün.

Pixabay

ücretsiz stok fotoğraf siteleri

Pexels  dünyanın en çok bilinen ve en büyük ücretsiz stok fotoğraf sitelerinden bir tanesi. Türkçe dil seçeneği de mevcut.

Unsplash

ücretsiz stok fotoğraf siteleri

Ücretsiz ve yüksel çözünürlüklü özgün fotoğrafların olduğu bir diğer site. Hem ticari veya hem ticari olmayan kullanımlar için fotoğraflar ücretsiz

FoodiesFeed

ücretsiz stok fotoğraf siteleri

Yiyeceklerle ilgili her türlü fotoğrafı ücretsiz sunan harika bir servis. Özellikle de yemek üzerine blog yazanların çok işine yarayacak. Fotoğraflar yüksek kalitede.

Burst

ücretsiz stok fotoğraf siteleri

Online alışveriş sitesi Shopify tarafından, girişimcilerin daha kaliteli ürünler üretebilmesi için kuruldu. İş hayatıyla ilgili fotoğraflardan, arkaplan resimlerine kadar oldukça geniş bir arşivi var.

StyledStock

Kadınlara ve kadın sitesi olanlara yönelik bir fotoğraf sitesi. Güzellik, moda gibi kategoriler altında makyaj malzemeleri, süs eşyalar, tatlı yiyecekler, çiçekler, aksesuarlar gibi kadın içerikli blog yazarlarını memnun edecek görseller paylaşan harika bir site. Görsellerin telif hakkı yayıncısına ait olsa da bütün fotoğraflar izinsiz ticari amaçla kullanılabilir.

Pexels

Pexels, dünyanın en popüler ve ücretsiz stok fotoğraf sitelerinden bir tanesi. İş dünyasından, sağlığa kadar pek çok konuda yüksek çözünürlüklü fotoğraf bulabilirsiniz.

Negative Space

Arşivi çok geniş değil. Yaklaşık 1.500 civarında fotoğraf var. Kullanıcılar tarafından her gün yeni fotoğraflar paylaşılmakta ve sitenin arşivi de büyümekte.

Freestocks

1.000 – 1.500 civarında fotoğraf arşivi var. Yemek, doğa, teknoloji, moda gibi 7-8 temel kategoriye ayrılmış durumda. Aradığınız fotoğrafı bulamadıysanız bir de buraya bakabilirsiniz.

IM Free

Stok fotoğraflar dışında web site şablonları ve ikonlar da bulunuyor. Görsellerin tamamı ücretsiz ancak bazılarına atıfta bulunmak gerekebilir. Fotoğraflar son derece profesyonel.

MMT STock

Jeffrey Betts adlı fotoğrafçı tarafından kurulan site. Yıllar boyunca çektiği fotoğrafları 2014 yılından itibaren paylaşmaya başladı. Her türlü tasarım ve yayın için işe yarayacak yüksek çözünürlüklü fotoğraflar bulunuyor.

SkitterPhoto

2014 yılında Hollanda’da amatör fotoğrafçılar tarafından kurulan sitede etkileyici stok fotoğraflar bulunuyor. Yakın zamanda sitelerini güncelleyerek kullanıcıların da fotoğraf eklemelerine imkan sağladılar.

New Old Stock

Adı üzerinde eski dönemlere ait fotoğraflar paylaşan bir site. Şehirlerin eski görünümleri, geçmişteki önemli olaylardan kareler ve çoktan antika olmuş teknolojik aletlerin fotoğrafları bulunuyor. Fakat sitede fotoğraf aramak pek kullanışlı değil.

Kaboom Pics

Çok çeşitli kategorilerde son derece kaliteli fotoğraflara sahip. Arama bölümündeki kısayollar sayesinde renge ve boyuta göre hızlı arama yapmak mümkün. Görseller ücretsiz ancak satışı ve dağıtımı kısıtlanmış.

Life of Pix

Her hafta bir kullanıcıyı haftanın fotoğrafçısı seçiyorlar ve sosyal medyadan 10 tane seçilmiş fotoğraf yayınlıyorlar. 1.000 civarında bir arşivleri var.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap