Windows 10’da Spotify Açılmıyor!

spotify tepki vermiyor

Her programda olduğu gibi Spotify uygulamasında da kullanırken bazı hatalarla karşılaşmak mümkün. Bizde bu yazımızda Windows 10’da Spotify açılmıyor, Spotify tepki vermiyor sorunları için çözüm önerileri sunacağız.

Spotify, dünya çapında milyonlarca şarkıya ve diğer içeriğe anında erişebilmeni sağlayan bir dijital müzik, podcast ve video aktarma hizmetidir. Windows, Mac OS X,  Linux işletim sistemlerini kullanan bilgisayarların yanı sıra taşınabilir aygıtlardan Android, Windows , ios  işletim sistemlerini kullanan aygıtlar üzerinden erişilebilir.

Müzik çalma gibi temel işlevler tamamıyla ücretsizdir, ancak bir çok farklı özellikten sınırsızca yararlanabilmek için  Spotify Premium‘a yükseltmeyi tercih edebilirsiniz.

Windows 10’da Spotify Açılmıyor!

Spotify, Windows 10 yüklü bilgisayarınızda açılmıyor ve tepki vermiyorsa aşağıdaki yöntemleri deneyerek bu sorunu çözebilirsiniz.

Spotify’ı Yeniden Başlatmayı Deneyin!

Spotify’ı kapatmak için pencerenin sağ tarafındaki kırmızı ‘x’ işaretine tıklayın ve sonrasında Spotify’ı yeniden başlatın.

Spotify’ı Yeniden Yükleyin!

  • Spotify’ı aç ve menü çubuğundaki Dosya’ya tıkla. Çıkış’ı seç.
  • Başlat düğmesine tıkla. Ayarlar‘ı seç.
  • Sistem‘i aç.
  • Uygulamalar‘a tıkla ve sonra Spotify‘ı seç.
  • Kaldır‘a tıkla. Açılan onay kutusunda tekrar Kaldır‘a tıkla.
  • Windows Uygulamaları mağazasından Spotify’ı indir ve kur.

Windows Sürücülerini Güncelleyin!

Eğer ses sürücüleriniz yüklü değil yada güncel değilse Sportify’ın kararlı çalışmasına engel olabilmektedir. Bu sebepten Donanım sürücülerini güncelleyin. Bunun için driver yükleme programlarını kullanabilirsiniz.

Driver Güncelleme programlarısisteminizde yüklü sürücüsü/yazılımı bulunamayan ya da bulmakta güçlük çekilen donanımların sürücülerini (driver) kendi sürücü veritabanında aratarak bulan ve size çeşitli seçenekler şeklinde yüklemenize izin veren ücretsiz driver yükleme yazılımlarıdır.

Spotify alternatifi olabilecek Spotify gibi ücretsiz uygulamalarana da buraya tıklayarak bir göz atabilirsiniz.

] }

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol