1. Ana Sayfa
  2. BİLGİSAYAR
  3. Windows Klasörleri Nasıl Şifrelenir?

Windows Klasörleri Nasıl Şifrelenir?

Windows Klasörleri Nasıl Şifrelenir?

Windows’un tüm sürümlerinde klasörlerin şifrelenmesi ve güvenlik önlemleri konusunda herhangi bir özellik bulamazken bu konuda işlem yapmak isteyenlerin ek uygulamalarını kullanması gerekmektedir. Klasör şifreleme konusunda pek çok program piyasada bulunduğu için kişilerin istediğini seçmesi mümkün olsa da bu konuda da iyi çözüm sunan bazı uygulamalar ön plana çıkmıştır. Klasör şifreleme konusunda en çok kullanılan programlardan bir tanesi Folder Lock olmaktadır. Bu uygulama sayesinde istenilen klasörler şifrelenerek güvenlik sağlanabilmektedir.

(Güvenli Şifre Nasıl Oluşturulur?)

Uygulama bilgisayara indirilerek kurulduktan sonra ilk ekran açılmaktadır. Bu ekranında kişilerin program ayarlarını erişebilmesi ve program üzerinden ayar yapılabilmesi adına bir şifre girmesi gerekmektedir. Bu şifre belirlendikten sonra ise programın kullanımı mümkün olmaktadır.

Windows Klasörleri Nasıl Şifrelenir-1

Şifre girişi sonrasında açılan ekranda kişilerin hangi klasörleri şifrelemek istiyorsa o klasörleri sisteme tanıtması gerekmektedir. Bu açıdan kişilerin programın üzerinden dosyaları seçmesi yeterli olacaktır. İsteyen kişiler direk sürükle bırak yöntemiyle program üzerinde klasörleri atabilir ve şifreleme yapabilir.

(USB Flash Bellek ‘e Nasıl Şifre Koyulur?)

Windows Klasörleri Nasıl Şifrelenir-2

Dosya tanıtım yapıldıktan sonra ise yukarıda yer alan lock seçimi yapılarak klasörün şifrelenmesi sağlanabilecektir. Şifreli klasörlerin açılması noktasında ise kişiler unlock seçeneğini değerlendirebilir.

Yorum Yap

Yorum Yap