YouTube İzleme Geçmişi Ayarı Nasıl Yapılır

YouTube İzleme Geçmişi Ayarı Nasıl Yapılır

YouTube izlediğiniz Videoları bilgisayarınızda Tekrar açtığınızda ” İzlendi ” yazısını görmüşsünüzdür. Burada YouTube İzleme geçmişi özelliği ile size daha önceden eskiden izlediğiniz videolar hakkında ipucu vermektedir.

Bazen Bu izlendi ibaresini görmeye bilirsiniz buda demektirki bu ayarları kapatmış durumdasınız Bu ayarların nereden nasıl yapıldığını ise YouTube Geçmiş  bölümünden gerçekleştirebilirsiniz.

YouTube İzleme Geçmişi Ayarı Nasıl Yapılır

YouTube Logosu Yanında Izgara şeklinde bulunan Ayarlar sekmesine giriyoruz ve Açılan Pencerede Geçmiş Yazan bölümü seçerek giriyoruz.

youtube-izleme-geçmişini-duraklat

Bu bölümde “ İzleme Geçmişini Devam Ettir ” seçeneğine basarsanız , izlediğiniz geçmiş videoları artık bundan sonra İzlendi olarak göreceksiniz. Eğer Bu özelliği istemiyor iseniz “Duraklat” adımını seçmeniz yeterlidir.

Geçmiş izlenen videoları Temizlemek için ” Tüm izleme geçmişini temizle ” adımı ile YouTube izleme geçmişini siliyorsunuz.

Arama geçmişi ; Bu bölümde Youtube’de arama kelimeleri ( Tag ) bunları görebilirsiniz , Hangi kelime ile arama yaptıysanız bunlar kayıt altında tutuluyor eğer istemiyor iseniz Duraklat bölümünü ile bunun önüne geçebilirsiniz , isterseniz arama geçmişini silebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.